Účinok cvičenia na materské mlieko

Posledná štúdia zistila, že cvičením žena môže zlepšiť zloženie materského mlieka, čím sa znížia celoživotné riziká pre dieťa ako sú cukrovka, obezita alebo srdcové choroby.

Podľa výskumníčky Kristin Stanford sa v minulosti uskutočnili štúdie, ktoré ukázali, že materské cvičenie zlepšuje zdravie potomstva, v tejto štúdii chceli odpoveď prečo.

Preto študovali myši narodené „sedavým“ matkám, a kŕmili ich mliekom matiek, ktoré boli aktívne počas tehotenstva. Zistili, že zdravotné prínosy prenesené od „fit“ mamičiek na mláďatá dokazujú, že v skutočnosti prešli materským mliekom a nielen zdedenými genetickými vlastnosťami.

Vedci taktiež sledovali približne 150 tehotných žien a žien po pôrode, ktoré používajú krokomery a zistili, že ženy s vyšším počtom krokov denne, mali vo svojom materskom mlieku zvýšené množstvo zlúčeniny známej ako 3SL. Práve táto zlúčenina je podľa nich zodpovedná za zdravotné prínosy pre dieťa.

Podľa nich však 3SL nemusí nevyhnutne súvisieť s intenzitou cvičenia. Takže aj mierne cvičenie, ako je denná prechádzka stačí na to, aby ženy mohli ťažiť z výhod.

Pretože mnoho žien nedokáže kojiť alebo trpí komplikáciami ktoré si vyžadujú odpočinok na lôžku, vedci skúmajú či môžu túto prospešnú zlúčeninu nachádzajúcu sa v materskom mlieku aktívnych matiek izolovať a pridať ju do počiatočnej dojčenskej výživy.

Záver: Tak ako tak, cvičenie je skvelé pre celkové zdravie nielen počas tehotenstva ale aj pred a po ňom, takže všetko čo môžete dámy urobiť pre pohyb bude prospešné nie len pre vás ale aj pre vaše dieťa ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *