Podporte imunitu v boji s terajšími vírusmi

Ťažké časy

Celý svet v tento moment zažíva ťažké časy keď je veľmi dôležité postarať sa o svoje telo a dať mu všetky možné prostriedky pre boj proti vírusom. Inšpiráciu si môžeme brať v čínskej medicíne, ktorá je predovšetkým o prevencii ale je schopná riešiť aj rôzne problémy. Jednou z možností sú huby. Určite už poznáte názvy ako Reishi a Cordyceps. Títo prírodní lekári dokážu jednu úžasnú vec. Intenzívne stimulujú váš imunitný systém, aby dokázal odolávať vonkajším patogénom vrátane vírusov a zároveň posilňujú našu vitalitu. V tomto sú výnimočné a žiadna iná bylina to tak komplexne nedokáže. Poďme sa teda pozrieť do čínskej medicíny.

Reishi

Asi prvý produkt, o ktorom treba niečo počuť je takzvaná „zázračná“ alebo „Cisárska “ huba Reishi.
V Číne vzácna vec používaná už viac ako 2000 rokov pre jej schopnosť omladzovať organizmus.

Zatiaľ čo je v Číne a Japonsku schválená vládou ako prevencia a podporná liečba nádorových ochorení a zaradená v Liekopise Čínskej ľudovej republiky, taktiež je súčasťou Amerického rastlinného liekopisu, kde je táto huba upravená ako doplnok  stravy  u nás nevieme o nej skoro nič.

Prečo si to teda na východe tak cenia ?

Je to pre jej schopnosť povzbudiť povzbudiť prirodzený imunitný systém podporou činnosti protilátok a tak zvaných NK buniek.

NK bunky rozoznávajú zdanlivo nekonečný počet pre telo cudzích organizmov v tele, priamo na ne útočia a ničia ich. Taktiež zničia poškodené alebo oslabené bunky, ktoré sa v tele vyskytujú ako súčasť bunkovej regenerácie.
Podľa posledných štúdii, tieto huby vďačia za svoje schopnosti podporovať zdravie bioaktívnym látkam ako sú polysacharidy, triterpény, určité druhy proteínov, fenolových zlúčenín, vitamínom a minerálom.
Účinky sú výsledkom vzájomného pôsobenia týchto zložiek, kde najzásadnejšie sú práve polysacharidy a triterpény, ktoré vplývajú na celý rad imunitných funkcii v tele.

Teraz aký je ten zásadný rozdiel medzi ReishiMax Glp a rozomletým práškom za 5 eur v bioobchode?

Hlboko vo vnútri húb sú miniatúrne spóry, považované za najsilnejší zdroj aktívnych látok. Problém je, že sú zabalené v škrupinách dokonca v niekoľkých vrstvách, ktoré inak zabránia polysacharidom a triterpénom v strebaní.

Problém sa vyriešil keď Pharmanex odkúpil nový patent na technológiu 100%  popraskaných spór čo nenájdete v žiadnom inom produkte Reishi.

Zároveň s tým Pharmanex vyvinul exkluzívny niekoľko krokový proces extrakcie, pri ktorom oddelí dodatočné polysacharidy z bunečných stien, čím sa  zvyšuje koncentrácia účinných látok, z ktorých niektoré sú v najvyšších hladinách na trhu, momentálne štandardizované na 6% triterpénov a 13,5% polysacharidov. Zatiaľ čo väčšina iných produktov používa jeden extrakčný proces, ktorý znižuje koncentráciu aktívnych látok a dokonca často vylúči podstatnú látku triterpény.

Ďalej poznáme až 62 druhov huby Reishi. Pharmanex používa LEN Červené Reishi, pretože obsahuje najkvalitnejší extrakt a bola podrobená rozsiahlym vedeckým výskumom. Zároveň je pestovaná na tvrdom dreve v kontrolovanom prostredí bez znečisťujúcich látok, čo zaberá 120 až 200 dní. Táto metóda je uprednostňovaná pred pilinami alebo kvapalnou kultiváciou pretože obsahuje polysacharidy aj triterpény z plodového dreva. Ostatné metódy sú náchylné na kontamináciu a ťažko ovládateľné.

Zároveň spracovatelia musia prejsť podrobným výberom a certifikačným procesom GMP stanoveným Správou pre potraviny a liečivá. Zároveň celá výroba podlieha procesu 6S kvality.

Hlavné výhody Reishi

 • Intenzívne stimuluje imunitný systém, aby dokázal odolávať patogénom vrátane vírusov
 • Podporuje prirodzený imunitný systém vášho tela tým, že podporuje aktivitu vašich vlastných protilátok a prirodzených „zabijáckych“ NK buniek.
 • Patentová technológia
 • Pestuje sa v kontrolovanom prostredí bez znečisťujúcich látok
 • Červené Reishi, ktoré bolo podrobené rozsiahlemu vedeckému výskumu.

CordyMax

Jedná sa vlastne o parazitickú hubu ktorú využívajú v Číne už stovky rokov, nakoľko zlepšuje výkonnosť, životnú energiu, libido, podporuje spánok, zdravie obličiek, pečene a srdca, pôsobí proti zápalovo a antibioticky bez narúšania mikroflóry.
Tento prírodný materiál je extrémne vzácny, pretože táto huba rastie primárne na Tibetskej náhornej plošine a trvá päť až sedem rokov, kým dokončí svoj životný cyklus na výrobu prírodného produktu pre užívanie spotrebiteľa.

Takmer 2000 rokov bola táto huba západnému svetu nepoznaná.
Preslávila sa až keď rekordní čínski olympionici pripísali svoje výsledky práve tejto hube, nakoľko má (jej bioaktívne zložky) schopnosť rozširovať cievy, a zvyšovať krvné zásobenie srdca a pľúc, a telo dokáže lepšie odolávať únave.

Produkt spoločnosti Nu Skin CordyMax® je výsledkom viac ako 15-ročného rozsiahleho vedeckého výskumu po ktorom určili, že kmeň huby cordyceps s názvom Cs-4® má výhody najviac porovnateľné so vzácnymi chránenými divo rastúcimi hubami tibetskej plošiny.
Následne čínska vláda vzala tento kmeň pod ochranu intelektuálneho vlastníctva vlády, a Pharmanex bola jediná firma mimo Čínu, ktorá mohla tento kmeň používať. Exkluzívny CordyMax® Cs-4®  je v Číne rozpoznaný ako fermentovaný hubový produkt huby cordyceps

Vedecky boli v Cordyceps sinensis dokázané účinné bioaktívne látky, kordycepíny, ktoré v laboratórnych experimentoch in vitro vykazovali protinádorovú účinnosť tak, že sú to analógy bázy adenínu v DNA, čím sa zabraňuje replikácii DNA v bunkách (a tým aj množeniu nádorových buniek). Tak je huba Cordymax atraktívnym produktom pre vedecký výskum v onkológii.

Tento produkt je obľúbený hlavne u športovcov pre jeho schopnosť zlepšiť fungovanie pľúc, a tým zlepšuje spotrebu kyslíka.
Huba Cordyceps zvyšuje hladinu energie prostredníctvom pozitívneho účinku na metabolizmus kyslíka, na rozdiel od napríklad ženšenu, ktorý stimuluje adrenalínový metabolizmus, alebo kofeínu a efedrínu ktoré stimulujú priamo centrálny nervový systém.

Prečo je produkt Cordymax unikátny?

 • Intenzívne stimuluje imunitný systém, aby dokázal odolávať patogénom vrátane vírusov.
 • podporuje zdravú funkciu pľúc a znižuje únavu
 • podporuje vitalitu a vytrvalosť
 • využíva patentované kultivačné a extrakčné procesy
 • má najvyššiu koncentrácia aktívnych látok
 • nemá žiadny nepriaznivý účinok na krvný tlak
 • je u neho dokázaná klinická účinnosť u zdravých dospelých, starších a sedavých ľudí
 • vykazuje najväčšiu podobnosť s divokou Tibetskou hubou Cordyceps
 • je bez stimulantov
 • 6S proces kvality 

Tegreen

Každý asi pozná zelený čaj, a aj to, že má niečo spoločné so zdravím. Opäť sa musíme pozrieť do Číny, kde zelený čaj je používaný stáročia pre jeho obnovujúcu silu pri podpore zdravia.

Moderná veda identifikovala v zelenom čaji silné antioxidanty s názvom katechíny, ktoré patria do skupiny polyfenolov. Katechíny, sú vysoko účinné v neutralizácii voľných radikálov na bunkovej úrovni, čím nám pomáhajú v boji proti starnutiu ale aj ako ochrana proti nežiadúcim vonkajším vplyvom.

Katechíny ďalej podporujú metabolické funkcie buniek tak, že poskytujú antioxidačnú ochranu bunkovým štruktúram ako napríklad DNA. Taktiež majú termogenický efekt, ktorý zvyšuje metabolickú úroveň tela, čím zvyšuje metabolizmus tukov a glukózy.  Pre to sa zelený čaj odporúča pri redukcii telesnej hmotnosti, zároveň však aj potláča chuť do jedla tak, že inhibuje aktivitu niektorých hormónov, ako sú grelín, leptín, orexín (v žalúdku a tenkom čreve), ako aj iných adipokínov, ktoré sa podieľajú na ovplyvňovanie chuti, prípadne regulácii žiadostivosti do jedla. 

Tegreen 97 obsahuje 97% týchto polyfenolov, zatiaľ čo 65 % z toho sú práve katechíny. Toto množstvo katechínov v jednej tobolke sa rovná siedmym šálkam zeleného čaju. Klinické štúdie preukázali, že konzumácia v rozmedzí 400 až 600 mg katechínov naraz zvýši efektívnejšie hladiny katechínov v krvi a predĺži čas, ktorý ostanú v tele.

V porovnávacej štúdii bolo preukázané, že Tegreen 97 má dokonca lepšiu bioaktivitu (nakoľko ide o čisté katechíny) ako samotné pitie zeleného alebo čierneho čaju. Prakticky nie je možné vypiť také množstvo zeleného čaju, ktoré by zodpovedalo 1 tobolke Teegreenu, nehovoriac o škodlivých látkach a rôznych toxínoch (vieme, že rastlina si vyrába špecifické svoje vlastné toxíny pre ochranu pred mikróbmi v pôde a zvonka) , ktoré zelený čaj obsahuje. Z toho dôvodu by sa čaj nemal lúhovať dlhšie ako 3 minúty (kedy znížime množstvo rastlinných toxínov v šálke čaju).

Ďalším problémom by bolo množstvo kofeínu. Pri siedmych šálkach čaju by ste to rozhodne pocítili na srdci, zatiaľ čo Tegreen je na 99,5% zbavený kofeínu.

Čím je ešte Tegreen 97 výnimočný?

Pharmanex pri zbere  používa len najkvalitnejšie púčiky listov a mladé listy, kultivované v čínskej provincii Zhejiang.

Táto provincia je na prvom mieste v produkcii čaju v Číne a produkuje najkvalitnejšie čaje na svete. Patentovaný proces maximalizuje koncentráciu prírodne vyskytujúcich sa polyfenolov-katechínov.

Zhrňme si teda všetky výhody Tegreen-u:

 • 97% polyfenolov, z toho 65% katechíny
 • = 7 šálok zeleného čaju
 • bez kofeínu
 • vychytená provincia (Zhejiang ) na zber na svete
 • 6Sproces

Začnite čím skôr

Začnite boj proti vírusom čím skôr. Každý z týchto produktov nájdete na našom e-shope. V prípade otázok píšte do komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *